Ako rezervovať

 

Úvod

Kino Akademik ponúka svojim návštevníkom možnosť rezervovať si vstupenku na predstavenie vopred. Cieľom tejto informácie je v krátkosti predstaviť správny spôsob, ako svoju rezerváciu premeniť na miesto na sedenie priamo v kine.

Pre návštevníka je dôležité vedieť, že rezervácia neznamená istotu kúpy daného miesta v kine. V prípade, že máte záujem o takúto formu, odporúčame využívať online nákup, ktorý okrem zaručenia miesta znamená aj to, že vám do kina stačí prísť doslova minútu pred začiatkom predstavenia.

 

Porovnanie rezervácie a kúpy online
Aktivita Rezervácia Kúpa online
Realizácia operácie cez web stránku áno áno
Priamy vstup do sály bez čakania nie áno
Garancia obsadenia miesta až do začiatku predstavenia nie áno

 Pozn: Pre nákup vstupenky, program kina a iné užitočné funkcie v mobile sťahujte našu appku Budicheck.

Systém rezervácií funguje tak, že v istom prednastavenom časovom limite (zvyčajne 5 minút pred začiatkom predstavenia) nevyzdvihnuté lístky expirujú, t.j. stanú sa dostupnými pre kohokoľvek. Dôležitým faktom je skutočnosť, že v danom limite je potrebné lístok vlastniť, nestačí prísť do kina. Najmä pri veľmi úspešných filmoch ide o podstatnú informáciu, keďže čakanie v rade môže trvať aj 30 a viac minút. Na expirovaný lístok nie je možný nárok. 

Rezervácia (resp. Kúpa online)

Postup pri rezervovaní je nasledovný:

1. Na stránke kina si vyberte film, ktorý chcete navštíviť.

2. Kliknite na ikonku Nákupného košíka.

3. Vyberte si voľné miesto v sále (už rezervované alebo predané vstupenky sú označené "R", resp. "X"). Cena vybraných vstupeniek sa zobrazí vpravo hore, rovnako aj vybrané miesta. Ak máte vybrané, stlačte červené tlačídlo "Pokračovať".

4. V záverečnom menu si vyberte, či za lístok chcete platiť online (položka "Online platba") alebo lístok len rezervovať (kliknutie na položku "Rezervácia vstupeniek").

5. Vypíšte požadované údaje (meno a priezvisko, kontakt, e-mailovú adresu). Najmä v prípade e-mailovej adresy vykonajte kontrolu, keďže práve na ňu vám prípade povrdenie o rezervácii.

6. Preštudujte si Všeobecné obchodné podmienky a ak s nimi súhlasíte, zakliknite súhlas. Po tomto kroku je možné tlačidlom "Rezervovať vstupenky" ukončiť proces rezervácie. V prípade kúpy lístkov postupujte obdobne podľa pokynov.

7. Skontrolujte si svoju e-mailovú poštu. Spravidla do niekoľkých minút obdržíte potvrdenie o rezervácii / kúpe aj s informáciou o tom, aká je doba expirácie pre dané predstavenie. 

8. Ak vám okolnosti neumožňujú prísť na vopred rezervované predstavenie, je možné ju zrušiť. Uvoľníte tak miesto pre iných potenciálnych návštevníkov kina.

 

Nájdi svoj film